pl
/
 
 

terapia-stresu

Terapia stresu w Warszawie

Stres stanowi obecnie jedną z najczęściej występujących w społeczeństwie dolegliwości psycho-fizycznych. Jego przyczyny mogą być bardzo różne, jednak wszystkie bazują zwykle na poczuciu bezradności wobec pewnych aspektów rzeczywistości lub na obawach przed niesprawdzeniem się w określonych okolicznościach.

Stresowi towarzyszy zwykle niepokój oraz liczne dolegliwości fizyczne, spośród których wymienić można np. silne zmęczenie, bóle głowy, serca, kręgosłupa, drętwienie kończyn, trudności z oddychaniem, problemy żołądkowe, a także wiele innych schorzeń somatycznych.

Żadnych objawów nie należy lekceważyć, ponieważ w ostatecznej konsekwencji mogą doprowadzić do o wiele poważniejszych szkód zarówno w naszej sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Opis terapii stresu

W ramach prowadzonej przeze mnie terapii stresu, wraz z pacjentami skupiamy się m.in. na:

•    poprawie sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości,

•    przywróceniu pewności siebie i właściwej samooceny,

•    nauce optymalnych metod radzenia sobie z problemami,

•    zwiększeniu efektywności podejmowanych czynności - w obrębie miejsca pracy, jak również w ramach środowiska prywatnego,

•    poprawie ogólnej jakości życia.

Proponowana przeze mnie terapia stresu ułatwi pacjentowi przyjąć odpowiednią postawę wobec trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem w tym niezwykle dynamicznym i niełatwym do okiełznania świecie. Skontaktuj się ze mną i pozwól nam wspólnie wypracować nowe spojrzenie na otaczającą Cię rzeczywistość.