pl
/
 
 

terapia-indywidualna

Terapia indywidualna w Warszawie

Sesje terapeutyczne są regularnym cyklem spotkań mających na celu przepracowanie i analizę problemów, z którymi przychodzą do terapeuty osoby borykające się z różnymi trudnościami. Pomagają one lepiej zrozumieć siebie oraz środowisko, a także wspomóc w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań.

Dla kogo terapia indywidualna?

Prowadzona przeze mnie terapia indywidualna w Warszawie przeznaczona jest przede wszystkim dla dorosłych i młodzieży, a w uzgodnionych z rodzicami przypadkach także dla dzieci. Przyda się zwłaszcza osobom cierpiącym na różne zaburzenia odżywiania, nastroju, osobowości czy przystosowania. Terapia wspomaga również leczenie uzależnień oraz zespołu stresu pourazowego. Z indywidualnej formy terapii korzystają także osoby spotykające się z kłopotami seksualnymi czy lękami na różnym tle, często nieuświadomionym.

Zadaniem terapeuty podczas terapii indywidualnej jest wspieranie osoby z zaburzeniami oraz wykorzystywanie technik psychologicznych do uzyskania odpowiednich efektów. Przede wszystkim zaś specjalista musi doprowadzić do wytworzenia się relacji, która jest niezbędna dla powodzenia zabiegów.

Opis terapii

Terapia indywidualna charakteryzuje się regularnością spotkań, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu, ale w niektórych sytuacjach można zwiększyć częstotliwość do dwóch na tydzień. Jedna sesja trwa 55 minut. Początkowe spotkania mają na celu ustalenie diagnozy osoby przychodzącej z problemem, następnie rozpoczyna się praca właściwa. Ze względu na indywidualną specyfikę pracy nie da się więc z góry ustalić dokładnej liczby spotkań, które będą wymagane do udzielenia właściwej pomocy. Z myślą o tym mogę zaoferować pakiet promocyjny, który obejmuje 6 lub 12 spotkań z możliwością rozłożenia opłat na raty. Cena jednej sesji w takim pakiecie ulega zmniejszeniu.

Serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego celem umówienia wizyty w ramach terapii indywidualnej w Warszawie. Z przyjemnością zaproponuję dogodny termin i przekażę szczegółowe informacje dotyczące przebiegu spotkań.