pl
/
 
 

Mediacje-malzenskie

Kiedy podjąć mediacje małżeńskie?

Mediacja jest procesem, w którym strony próbują rozwiązać konflikty, a także określić plan działania na najbliższą przyszłość. Mediacje małżeńskie przeznaczone są dla par, które prywatnie lub na potrzeby sądu pragną dojść do satysfakcjonującego obie strony porozumienia. Zadaniem mediatora jest bezstronne prowadzenie dyskusji w taki sposób, aby potrzeby wszystkich zostały uszanowane, a strony nie naruszały swoich granic.

Spory rodzinne są nieraz bardzo bolesne i trudne, zwłaszcza jeśli dotyczą takich spraw jak opieka nad dziećmi czy podział majątku podczas rozwodu. Ważne jest to, że obie strony muszą wyrazić chęć wzięcia udziału w tym procesie. Nieraz jest on dobrym przygotowaniem do rozprawy rozwodowej, ponieważ pozwala stworzyć solidny grunt pod decyzję sądu.

W takich przypadkach emocje odgrywają dużą rolę. Z tego powodu małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia i wypracować wspólnego stanowiska. W bezpiecznej i profesjonalnej atmosferze psycholog może tak pokierować rozmową, aby skutecznie zlokalizować problemy, pozwolić parom na wyrażenie swoich uczuć i oczekiwań oraz ustalić priorytety.

Mediacje mogą także uratować związek i umożliwić parom odnalezienie się na nowo. Wiele w tym przypadku zależy od wrażliwości mediatora, ale także od dobrej woli wszystkich zaangażowanych osób. Na żadnym etapie terapeuta nie ocenia par, a jedynie pomaga im podjąć wspólnie akceptowalną decyzję.

Mediacje małżeńskie Warszawa

Serdecznie zapraszam na mediacje małżeńskie w Warszawie wszystkie pary, które już podjęły decyzję o rozwodzie, jak i te, które szukają pomocy w rozwiązaniu problemów.